Šport a relax v Nitre - magazín moja Nitra
hľadať:

Nitrianskym volejbalistom sa darilo

dátum pridania: 16.01.13-11:06

Počas uplynulého víkendu sa na domácej palubovke predstavili všetky tri nitrianske volejbalové kluby. Dva ženské tímy hrajú v tabuľke o celkovo 5.-10.miesto. V mužskej extralige hrajú vysokoškoláci v skupine o 5.-9.miesto.

Volley project UKF Nitra - ŠŠK VIVUS Bratislava 3:0 (15, 18, 18) Nitra: Búzková, Grulišová, Hradecká D., Kukučková, Frindtová, Petranová, Hradecká L., Stümpelová, Štrbová, Mikulajová, Richweissová, Hunčárová
Volejbalistky UKF Nitra vstúpili do druhej časti v skupine o 5. až 10.miesto proti priebežne poslednému celku z hlavného mesta. VIVUS Bratislava v aktuálnej sezóne nezískala ani bod a tak boli domáce hráčky jasným favoritom. Tento scenár začali vysokoškoláčky napĺňať hneď od úvodných minút. Domáce hráčky dominovali vo všetkých herných činnostiach, či už v podaní, v blokoch alebo hry za sieťou. Bratislavčanky dokázali korigovať len v poslednom sete, keď už zverenkyne trénera Červeňa poľavili. Nitra prekvapenie na svoj účet nedovolila a VIVUS Bratislava zdolala jednoznačne 3:0.

CELÁ FOTOGALÉRIA TU.

COP Nitra - KV MŠK Oktan Kežmarok 3:1 (18, 15, -15, 21) COP Nitra: Hudecová, Pisarčíková, Maštalírová, Grolmusová, Bibková, Čepová, Kmecová, Začková, Korená, Michalovičová, Budáčová, Šípková
Darilo sa aj COP Nitra, ktoré si poradili s Kežmarkom 3:1. Hosťujúce hráčky dokázali vzdorovať až v samom závere, keď vyhrali tretí set 15:25 a vo štvrtom sete dokázali vzdorovať, no stredoškoláčky napokon stretnutie zvládli a zvíťazili 3:1.

VK Ekonóm SPU Nitra - COP Trenčín 3:1 (26, -18, 8, 14), Nitra: Sťahuliak, Šompľak, Zapala, Kempa, Porubský, Marciš, Galandák, Mikušovič, Hláčik, Podstupka, Czápa, Mészároš
Vysokoškoláci z Nitry privítali priebežne posledný Trenčín. Domáci boli teda jasným favoritom, ale Trenčania Nitru potrápili. Už v prvom sete sa bojovalo až do 28:26. V druhej časti sa podarilo Trenčínu set vyhrať a pokračovalo sa za vyrovnaného stavu. V treťom sete sa Nitra vrátila do svojho tempa a v podstate od tohto momentu hostí už do výraznejšieho tlaku nepustili a zápas zvládli 3:1.